Pro začátečníky

Co je to dřevárna ?

Dřevárna je bitva s dřevěnými zbraněmi. Bitva není úplně to správné slovo, je to spíš akční hra snažící se (více či méně úspěšně) napodobit středověké bitvy a turnaje.

Proč hra?
Protože zde nejde o skutečná zranění, ale o to zasáhnout protivníka do určité, předem vymezené části těla. Tímto úderem mu zasažený protivník předá jeden či více životů, většinou znázorněných jako papírky. Nejde tedy o to se zbraní co nejvíce "řezat", ale spíš se snažit nepřítele správně zasáhnout a ještě se přitom krýt jeho ranám.

Co jsou vlastně ty dřevěné zbraně zač?
Jsou to nejčastěji meče, sekery, dýky a štíty (a luky+šípy) vyrobené ze dřeva. Ani moc těžké ani moc lehké. Důležité je, aby vypadaly alespoň trochu jako skutečné zbraně. Na naší dřevárně jsou tyto zbraně obaleny menší vrstvou molitanu, protože pro méně zkušené (a mladší) bojovníky je to přece jenom bezpečnější.

Pro koho je tedy tato dřevárna určena?
Naše dřevárna je určena především pro skautské oddíly (roverské kmeny), ale také pro jednotlivce, kteří chtějí něco pořádného zažít a pořádně se utahat. Věk omezen není, avšak dáváme přednost věku skautskému (roverskému) - tzn. přibližně 12-17let. Starší zájemci mohou případně po domluvě hrát CP nebo být jinak zapojeni do hry (výjimku tvoří vedoucí oddílů - nemělo by jich však být příliš mnoho).

Co je smyslem hry?
Zažít jeden skvělý akční víkend, zabojovat si, pořádně se utahat a pro zkušenější potkat pár starých známých.

Proč právě Bitva pěti armád?
Protože si myslíme, že knížky od Tolkiena patří k nejlepším a "kdo nečetl Tolkiena, jako by nebyl". Proto Vám vřele doporučujeme přečíst alespoň Hobita a Pána prstenů, stojí to za to.

Jaguár
[ Úvod ] [ Novinky ] [ Anketa ] [ Pro začátečníky ] [ Kde a kdy ] [ Přihlášky ] [ Před bitvou ] [ Kodex cti ] [ Pravidla ]
[ Otázky ] [ Minulé ročníky ] [ Fotografie ] [ Návody ] [ Pořadatelé ] [ Diskuze ] [ Odkazy ] [ Závěr ]